ми запрошуємо вас Центр підготовки персоналу ЕРГОН na profesjonalny kurs eksploatacji sprężarek, dmuchaw, ssaw, kompresorów oraz instalacji sprężonego powietrza. Oferowane przez ERGON szkolenie poświęcone jest wszystkim aspektom użytkowania i dozoru sprężarek oraz innych tego rodzaju urządzeń. Nasi prowadzący dysponują odpowiednimi kwalifikacjami i stawiają szczególny nacisk na umiejętności praktyczne. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie technologii światłowodowych od ponad dwudziestu lat.   

компресор майстерні

Пропозиція класу 

Nasze szkolenie dedykowane jest dla osób, które chcą zapoznać się z podstawami obsługi sprężarek oraz dla tych, którzy pragną pogłębić zdobytą przez lata praktyczną wiedzę. Zapewniamy zapoznanie się z branżą od strony praktycznej. Kurs w ERGON gwarantuje: 

 • ознайомлення студентів з будовою компресорів, повітродувок, усмоктувальних форсунок, компресорів і установок стисненого повітря; 
 • підготовка працівників до самостійної роботи з пристроями даного типу; 
 • основні задачі підготовки до даного типу компресора; 
 • ознайомлення з найпоширенішими несправностями. 

Program szkolenia zakłada zdobycie wiedzy z zakresu urządzeń służących do automatycznej regulacji powietrza, metod regulacji wydajności sprężarek i najważniejszych parametrów sprężarek, dmuchaw i ssaw. Ponadto, kursanci uczą się wykonywania czynności związanych z uruchamianiem i zatrzymywaniem sprężarek różnego typu. Słuchacze zapoznają się także z aktami prawnymi dotyczącymi eksploatacji oraz dozoru.   

sprężarka przemysłowa

Отримана кваліфікація 

Позитивний результат державного іспиту дає можливість випускнику навчання: 

 • zatrudnienie przy obsłudze, przeglądach i konserwacji pomp, sprężarek oraz instalacji sprężonego powietrza, 
 • отримання прав за такими категоріями: 
 • «Е» - робота насосів, компресорів і стисненого повітря, 
 • «Д» - нагляд за роботою насосів і компресорів. 

Переваги наявності ліцензії на компресор 

Wiele narzędzi oraz maszyn budowlanych działa dzięki zastosowaniu powietrza o wysokim ciśnieniu. Używane w przemyśle urządzenia mają moc powyżej 20kW, a ich obsługa wymaga posiadania uprawnień wydawanych przez UDT. Podobnie sprawa ma się z obsługą instalacji sprężonego powietrza i gazów technicznych. Mimo że używanie pistoletu pneumatycznego nie jest obwarowane kwalifikacjami, to wymaga wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Skorzystanie z oferowanego przez ERGON szkolenia obsługi sprężarek ułatwi Ci poszukiwania pracy. Duże przedsiębiorstwa oraz zakłady korzystają z kompleksowych systemów połączonych z jednym lub dwoma zbiornikami ciśnieniowymi. Eksploatacja takiej sieci wymaga umiejętności oraz profesjonalnego przygotowania do pracy na tym stanowisku. Stały dopływ sprężonego powietrza bez zagrożenia wahaniami mocy w systemie sprawdza się zwłaszcza na liniach produkcyjnych. Kompresory spotykamy również w warsztatach samochodowych – wszędzie tam potrzebni są fachowcy posiadający odpowiednie kwalifikacje i umiejętności.  

Іспит 

Курс компресора завершується іспитом перед комісією Управління технічної інспекції, а отримання позитивного результату гарантує отримання кваліфікації, яка дійсна протягом 5 років.  

установка стисненого повітря

Praca po kursie 

Umiejętność eksploatacji i dozoru sprężarek, dmuchaw, ssaw, kompresorów oraz instalacji sprężonego powietrza pozwoli na pracę między innymi w: 

 • газова промисловість і транспорт газу; 
 • металургія; 
 • zakładach zajmujących się procesami technologicznymi w obszarze chemii przemysłowej; 
 • видобуток корисних копалин; 
 • холодильна промисловість; 
 • підприємства, що використовують обладнання з примусовою циркуляцією; 
 • виробництва, що використовують процеси штучної тяги в котельному обладнанні та димохідних охолоджувачах; 
 • пневматичний транспорт; 
 • компанії, що займаються професійним фарбуванням під тиском. 

Місце навчання 

Навчання компресорів проходить у наших філіях по всій країні. Також ми пропонуємо закрите навчання для організованих груп - тоді ми приходимо до клієнта. 

Чому ОДК ЕРГОН? 

Ukończenie organizowanego przez nas szkolenia pozwala zdobyć niezbędną wiedzę do samodzielnego i bezpiecznego obsługiwania sprężarek. Oferowany przez nas kurs zapewnia teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie. W trakcie szkolenia stawiamy na kompleksowe podnoszenie kwalifikacji naszych kursantów. Posiadamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie, w tym czasie przeszkoliliśmy tysiące osób. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszej oferty prosimy o kontakt – nasi pracownicy chętnie pomogą wyjaśnić wątpliwości. Zachęcamy do wybrania naszych usług! Zespół Ośrodka Doskonalenia Kadr ERGON 

kurs G2

Більше інформації: