dazu laden wir Sie ein ERGON Personalschulungszentrum na profesjonalny kurs eksploatacji sprężarek, dmuchaw, ssaw, kompresorów oraz instalacji sprężonego powietrza. Oferowane przez ERGON szkolenie poświęcone jest wszystkim aspektom użytkowania i dozoru sprężarek oraz innych tego rodzaju urządzeń. Nasi prowadzący dysponują odpowiednimi kwalifikacjami i stawiają szczególny nacisk na umiejętności praktyczne. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie technologii światłowodowych od ponad dwudziestu lat.   

Werkstattkompressor

Klasse Angebot 

Nasze szkolenie dedykowane jest dla osób, które chcą zapoznać się z podstawami obsługi sprężarek oraz dla tych, którzy pragną pogłębić zdobytą przez lata praktyczną wiedzę. Zapewniamy zapoznanie się z branżą od strony praktycznej. Kurs w ERGON gwarantuje: 

 • Kennenlernen des Baus von Kompressoren, Gebläsen, Saugdüsen, Kompressoren und Druckluftanlagen; 
 • Vorbereitung der Mitarbeiter auf das selbstständige Arbeiten mit solchen Geräten; 
 • Grundproblemtraining für einen bestimmten Kompressortyp; 
 • Kennenlernen der häufigsten Fehler. 

Program szkolenia zakłada zdobycie wiedzy z zakresu urządzeń służących do automatycznej regulacji powietrza, metod regulacji wydajności sprężarek i najważniejszych parametrów sprężarek, dmuchaw i ssaw. Ponadto, kursanci uczą się wykonywania czynności związanych z uruchamianiem i zatrzymywaniem sprężarek różnego typu. Słuchacze zapoznają się także z aktami prawnymi dotyczącymi eksploatacji oraz dozoru.   

sprężarka przemysłowa

Qualifikationen gewonnen 

Ein positives Ergebnis der Staatsprüfung befähigt den Absolventen der Ausbildung: 

 • zatrudnienie przy obsłudze, przeglądach i konserwacji pomp, sprężarek oraz instalacji sprężonego powietrza, 
 • Erwerb von Rechten in den folgenden Kategorien: 
 • "E" - Betrieb von Pumpen, Kompressoren und Druckluft, 
 • "D" - Überwachung des Betriebs von Pumpen und Kompressoren. 

Vorteile einer Kompressorlizenz 

Wiele narzędzi oraz maszyn budowlanych działa dzięki zastosowaniu powietrza o wysokim ciśnieniu. Używane w przemyśle urządzenia mają moc powyżej 20kW, a ich obsługa wymaga posiadania uprawnień wydawanych przez UDT. Podobnie sprawa ma się z obsługą instalacji sprężonego powietrza i gazów technicznych. Mimo że używanie pistoletu pneumatycznego nie jest obwarowane kwalifikacjami, to wymaga wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Skorzystanie z oferowanego przez ERGON szkolenia obsługi sprężarek ułatwi Ci poszukiwania pracy. Duże przedsiębiorstwa oraz zakłady korzystają z kompleksowych systemów połączonych z jednym lub dwoma zbiornikami ciśnieniowymi. Eksploatacja takiej sieci wymaga umiejętności oraz profesjonalnego przygotowania do pracy na tym stanowisku. Stały dopływ sprężonego powietrza bez zagrożenia wahaniami mocy w systemie sprawdza się zwłaszcza na liniach produkcyjnych. Kompresory spotykamy również w warsztatach samochodowych – wszędzie tam potrzebni są fachowcy posiadający odpowiednie kwalifikacje i umiejętności.  

Prüfung 

Der Kompressorkurs endet mit einer Prüfung vor dem TÜV-Ausschuss und garantiert bei positivem Ergebnis die Erlangung der Qualifikation, die 5 Jahre gültig ist.  

Druckluftinstallation

Praca po kursie 

Umiejętność eksploatacji i dozoru sprężarek, dmuchaw, ssaw, kompresorów oraz instalacji sprężonego powietrza pozwoli na pracę między innymi w: 

 • Gasindustrie und Gastransport; 
 • Metallurgie; 
 • zakładach zajmujących się procesami technologicznymi w obszarze chemii przemysłowej; 
 • Bergbau; 
 • Kälteindustrie; 
 • Unternehmen, die Zwangsumlaufanlagen verwenden; 
 • Industrien, die künstliche Zugverfahren in Kesselanlagen und Schornsteinkühlern verwenden; 
 • pneumatischer Transport; 
 • Unternehmen, die sich mit professioneller Drucklackierung befassen. 

Ort der Ausbildung 

Kompressorschulungen finden in unseren Niederlassungen im ganzen Land statt. Wir bieten auch geschlossene Schulungen für organisierte Gruppen an - dann erreichen wir den Auftraggeber. 

Warum ODK ERGON? 

Ukończenie organizowanego przez nas szkolenia pozwala zdobyć niezbędną wiedzę do samodzielnego i bezpiecznego obsługiwania sprężarek. Oferowany przez nas kurs zapewnia teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie. W trakcie szkolenia stawiamy na kompleksowe podnoszenie kwalifikacji naszych kursantów. Posiadamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie, w tym czasie przeszkoliliśmy tysiące osób. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszej oferty prosimy o kontakt – nasi pracownicy chętnie pomogą wyjaśnić wątpliwości. Zachęcamy do wybrania naszych usług! Zespół Ośrodka Doskonalenia Kadr ERGON 

kurs G2

Mehr Informationen: