we invite you to ERGON Personnel Training Center na profesjonalny kurs eksploatacji sprężarek, dmuchaw, ssaw, kompresorów oraz instalacji sprężonego powietrza. Oferowane przez ERGON szkolenie poświęcone jest wszystkim aspektom użytkowania i dozoru sprężarek oraz innych tego rodzaju urządzeń. Nasi prowadzący dysponują odpowiednimi kwalifikacjami i stawiają szczególny nacisk na umiejętności praktyczne. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie technologii światłowodowych od ponad dwudziestu lat.   

workshop compressor

Class offer 

Nasze szkolenie dedykowane jest dla osób, które chcą zapoznać się z podstawami obsługi sprężarek oraz dla tych, którzy pragną pogłębić zdobytą przez lata praktyczną wiedzę. Zapewniamy zapoznanie się z branżą od strony praktycznej. Kurs w ERGON gwarantuje: 

 • familiarizing students with the construction of compressors, blowers, suction nozzles, compressors and compressed air installations; 
 • preparing employees to work independently with devices of this type; 
 • basic problems training for a given type of compressor; 
 • familiarization with the most common faults. 

Program szkolenia zakłada zdobycie wiedzy z zakresu urządzeń służących do automatycznej regulacji powietrza, metod regulacji wydajności sprężarek i najważniejszych parametrów sprężarek, dmuchaw i ssaw. Ponadto, kursanci uczą się wykonywania czynności związanych z uruchamianiem i zatrzymywaniem sprężarek różnego typu. Słuchacze zapoznają się także z aktami prawnymi dotyczącymi eksploatacji oraz dozoru.   

sprężarka przemysłowa

Qualifications gained 

A positive result of the state examination enables the graduate of the training to: 

 • zatrudnienie przy obsłudze, przeglądach i konserwacji pomp, sprężarek oraz instalacji sprężonego powietrza, 
 • obtaining rights in the following categories: 
 • "E" - operation of pumps, compressors and compressed air, 
 • "D" - supervision over the operation of pumps and compressors. 

Benefits of having a compressor license 

Wiele narzędzi oraz maszyn budowlanych działa dzięki zastosowaniu powietrza o wysokim ciśnieniu. Używane w przemyśle urządzenia mają moc powyżej 20kW, a ich obsługa wymaga posiadania uprawnień wydawanych przez UDT. Podobnie sprawa ma się z obsługą instalacji sprężonego powietrza i gazów technicznych. Mimo że używanie pistoletu pneumatycznego nie jest obwarowane kwalifikacjami, to wymaga wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Skorzystanie z oferowanego przez ERGON szkolenia obsługi sprężarek ułatwi Ci poszukiwania pracy. Duże przedsiębiorstwa oraz zakłady korzystają z kompleksowych systemów połączonych z jednym lub dwoma zbiornikami ciśnieniowymi. Eksploatacja takiej sieci wymaga umiejętności oraz profesjonalnego przygotowania do pracy na tym stanowisku. Stały dopływ sprężonego powietrza bez zagrożenia wahaniami mocy w systemie sprawdza się zwłaszcza na liniach produkcyjnych. Kompresory spotykamy również w warsztatach samochodowych – wszędzie tam potrzebni są fachowcy posiadający odpowiednie kwalifikacje i umiejętności.  

Exam 

The compressor course ends with an examination before the committee of the Office of Technical Inspection, and obtaining a positive result guarantees obtaining qualifications, which are valid for 5 years.  

compressed air installation

Praca po kursie 

Umiejętność eksploatacji i dozoru sprężarek, dmuchaw, ssaw, kompresorów oraz instalacji sprężonego powietrza pozwoli na pracę między innymi w: 

 • gas industry and gas transport; 
 • metallurgy; 
 • zakładach zajmujących się procesami technologicznymi w obszarze chemii przemysłowej; 
 • mining; 
 • refrigeration industry; 
 • companies using forced circulation equipment; 
 • industries using artificial draft processes in boiler equipment and chimney coolers; 
 • pneumatic transport; 
 • companies dealing with professional pressure painting. 

Place of training 

Compressor training takes place in our branches throughout the country. We also offer closed training for organized groups - then we reach the client. 

Why ODK ERGON? 

Ukończenie organizowanego przez nas szkolenia pozwala zdobyć niezbędną wiedzę do samodzielnego i bezpiecznego obsługiwania sprężarek. Oferowany przez nas kurs zapewnia teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie. W trakcie szkolenia stawiamy na kompleksowe podnoszenie kwalifikacji naszych kursantów. Posiadamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie, w tym czasie przeszkoliliśmy tysiące osób. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszej oferty prosimy o kontakt – nasi pracownicy chętnie pomogą wyjaśnić wątpliwości. Zachęcamy do wybrania naszych usług! Zespół Ośrodka Doskonalenia Kadr ERGON 

kurs G2

More information: