pracownik firmy

Zdobądź uprawnienia na operatora wózków widłowych razem z ERGON. Centre de formation du personnel ERGON zaprasza wszystkich chętnych na odbycie szkolenia z zakresu obsługi wózków widłowych. Nasz ośrodek jest doskonałym miejscem na zdobycie nowych kwalifikacji i uprawnień. 

Programme de formation 

Le Centre de Formation du Personnel ERGON se concentre sur les connaissances pratiques et théoriques. Le programme de formation est structuré en termes d'examen final ainsi que de travaux futurs. Nous veillons à ce que le stagiaire se familiarise avec ses fonctions et son fonctionnement, ainsi qu'à former le fonctionnement du véhicule.

Au cours de la formation, nous abordons des questions telles que : 

chariots élévateurs
 • rodzaje i budowa urządzeń, 
 • czynności operatora przed i po zakończeniu pracy, 
 • czynności operatora podczas pracy, 
 • informacje dotyczące przewożenia ładunków, 
 • dozór techniczny, 
 • zasady wymiany butli gazowych, 
 • ćwiczenia praktyczne. 

ERGON w swoich ośrodkach szkoleniowych dysponuje placem manewrowym oraz potrzebnymi urządzeniami. Podczas zajęć instruktorzy dokładnie poruszają wszystkie kwestie zawarte w programie. Naszą kadrę tworzą szkoleniowcy posiadający ogromną wiedzę i doświadczenie. Ich celem jest przekazanie wiedzy kursantom w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego. 

Conditions d'inscription au cours 

Jedyne wymagania jakie stawimy przed Tobą to ukończenie osiemnastego roku życia, wykształcenie minimum podstawowe oraz brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy. Szkolenie jest zatem dla każdego kto spełnia te trzy warunki.  

Indywidualnie podchodzimy do klienta 

podnoszenie ładunku

To czy posiadasz jakąkolwiek wiedzę w tym zakresie czy nie, jest jedynie dla nas informacją pozwalającą dostosować program kursu do Ciebie. Szkolenia prowadzimy również dla grup zorganizowanych np. pracowników Twojej firmy. 

Chariots élévateurs - qu'est-ce que c'est? 

Są to urządzenia dźwigowe służące do przemieszczania ładunków o masie sięgającej nawet kilkudziesięciu ton, zarówno w poziomie jak i w pionie na różne wysokości. Wózki widłowe dokładniej nazywane są wózkami jezdniowymi podnośnikowymi. Wyróżniamy wiele rodzajów wózków widłowych, rozgrupowanych ze względu na cechy. Główny podział według polskiej normy „PN–77/M–78100” wygląda następująco: 

Type de lecteur Les fonctions La voie du contrôle 
spalinowe, 
gazowe, 
elektryczne. 
boczne, 
podnośnikowe, 
terenowe, 
skrętne, 
wysokiego składowania, 
systemowe, 
podwieszane, 
wielokierunkowe, 
kontenerowe, 
antywybuchowe. 
prowadzone, 
podestowe, 
wyposażone w fotel, 
zdalnie sterowane. 

Perspektywy pracy operatora 

Urządzenia te znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Stosowane są głównie w magazynach, portach czy w fabrykach. Prościej mówiąc: wszędzie tam, gdzie ładunek wymaga rozładunku. Zatem, perspektywa pracy operatora wózków widłowych z uprawnieniami UDT jest ogromna. Dzięki rozwojowi przemysłu i handlu liczba magazynów i hal stale rośnie, a wraz z nimi zapotrzebowanie na operatorów takich urządzeń. Aktualnie każdy magazyn, cechujący się większą powierzchnią powinien być w nie zaopatrzony. Nie z powodu wymagań prawnych, ale z korzyści jakie to ze sobą niesie. Praca w magazynie z wózkiem widłowym pozwala na przemieszczanie ciężkiego ładunku w szybki i prosty sposób, a potrzebna jest do tego tylko jedna osoba. Ich funkcjonalność sprawia, że obecnie są one niezastąpione. 

Quel est le prix de la formation et en quoi consiste-t-elle ? 

Ceny oferowane przez Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON są adekwatne do zakresu programu i korzyści jakie otrzymuje kursant. Przedstawiane są indywidualnie podczas zapisów. W cenie kursu otrzymujesz: 

 • określoną ilość godzin zajęć praktycznych oraz teoretycznych, 
 • dostęp do platformy online, na której znajdują się skrypty szkoleniowe oraz inne materiały, takie jak filmy instruktażowe oraz przykładowe testy, 
 • wydanie certyfikatu w formie karty ze zdjęciem, który uprawnia do pracy w niektórych krajach, 
 • sprzęt potrzebny podczas zajęć praktycznych. 

Où organisons-nous les formations et comment s'y inscrire ? 

Nasze ośrodki znajdują się w całej Polsce, z głównym oddziałem w Warszawie. W przypadku szkoleń dla grup zorganizowanych oferujemy również dojazd do klienta na terenie całej Polski. Mamy nadzieję, że przestawione informacje są dla Ciebie wystarczające, jeśli jednak masz jakiekolwiek pytania serdecznie zapraszamy do kontaktu.  

Kurs na operatora wózków widłowych prowadzony przez ERGON to doskonała inwestycja na przyszłość. Szkolenie nie trwa długo, a dzięki nam będziesz miał możliwość przystąpienia do egzaminu, po zdaniu którego zdobędziesz Diplômes UDT. Możemy pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminów.

Diplômes UDT

Plus d'information: