montowanie rusztowania

Kompleksowe szkolenie

Zapraszamy na szkolenie z montowania rusztowań.  

Branża budowlana stale się rozwija, dlatego jeśli lubisz nowe wyzwania, chcesz zdobyć stabilną pracę i liczysz na dobre wynagrodzenie – zapisz się na nasz kurs! Oferujemy szkolenie na montażystę rusztowań budowlano–montażowych (montaż i demontaż), które zostanie przeprowadzone przez naszą wysoko wykwalifikowaną kadrę, która na pierwszym miejscu stawia indywidualne podejście do każdego kursanta. Ponadto cenimy sobie przyjazną atmosferę. Kładziemy nacisk zarówno na zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne, ponieważ zdajemy sobie sprawę jak pozytywnie może to wpłynąć na efekt końcowy nauczania.  

Czego można się nauczyć podczas szkolenia? 

Kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej i odbywa się w naszych placówkach lub w siedzibie klienta. Naszym zadaniem jest przygotować kursanta do egzaminu przed komisją egzaminacyjną. 

Na szkoleniu zdobędziesz zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne, obejmujące także obsługę sprzętu. Tematy poruszane podczas zajęć to m.in.: 

  • dokumentacja techniczna i BHP podczas montażu i pracy na rusztowaniach, 
  • budowa i rodzaje rusztowań, 
  • organizacja placu budowy, 
  • metody montażu i demontażu, 
  • dokumentacja dotycząca rusztowań. 
osoba w kasku

Jak wygląda egzamin? 

Podczas zdawania części teoretycznej egzaminu, kursanci muszą wykazać się znajomością zasad BHP, a także umiejętnością sporządzania dokumentacji technicznej oraz wiedzą na temat konstruowania rożnego rodzaju rusztowań. Część praktyczna obejmuje pokaz montażu i demontażu rusztowania oraz ocenę stabilności i bezpieczeństwa zmontowanej konstrukcji. Uprawnienia montażysty zostają wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Po zdaniu egzaminu zostaje wydana książeczka montera rusztowań. 

Przyszłościowy zawód 

W dużych miastach na każdym kroku można zauważyć rusztowania. Wykorzystywane są one także przez ekipy sprzątające np. do mycia i konserwacji okien w biurowcach, przy małych i dużych budowach, przy renowacjach zabytków, a także w związku z budową magazynów, hal czy scen koncertowych. Rusztowania są montowane przez osoby, które posiadają specjalne uprawnienia. Stanowią one podstawowy element w pracach firm remontowych, instalacyjnych i naprawczych. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na tego typu specjalistów, nie mamy żadnych wątpliwości, że warto jest zostać montażystą. Na polskim rynku pracy zauważa się brak wystarczającej ilości fachowców w stosunku do potrzeb w zakresie montażu rusztowań, dlatego wynagrodzenia dla osób z uprawnieniami kształtują się na ponadprzeciętnym poziomie. Natomiast, próbując swoich sił za granicą, m.in. w krajach skandynawskich, możemy liczyć na znacznie bardziej atrakcyjne zarobki. Wysokość wypłaty może się różnić w zależności od kwalifikacji pracownika, a także posiadanego doświadczenia. 

Zapisz się na szkolenie! 

Jeśli chciałbyś wziąć udział w szkoleniu na montera rusztowań, dużą zaletą byłoby posiadanie wykształcenia zawodowego w budownictwie, lecz nie jest to wymagane. Poprawisz swoją pozycję na rynku pracy, a także zdobędziesz pożyteczne umiejętności i niezbędne uprawnienia. Zdarza się, że Urząd Pracy dofinansowuje kursy zawodowe, dlatego warto na bieżąco orientować się, czy istnieje taka możliwość. 

Na czym polega praca na tym stanowisku? 

montażysta podczas pracy przy składaniu rusztowania

Wbrew pozorom obowiązki montażysty rusztowań są dosyć zróżnicowane. Obejmują one montaż i demontaż danej konstrukcji, a także wcześniejsze rozplanowanie jej położenia oraz dbałość o bezpieczną eksploatację. Niepoprawnie połączone rusztowanie może być niezwykle niebezpieczne dla pracowników i osób obok się znajdujących, dlatego osoba pracująca na stanowisku montera powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. Podczas nauki w naszym ośrodku dowiesz się wszystkiego co niezbędne, aby fachowo wykonywać obowiązki montera rusztowań.  

Jakie są wymagania kursu? 

  • ukończone 18 lat, 
  • posiadanie przynajmniej podstawowego wykształcenia, 
  • uzyskanie aktualnego zaświadczenia lekarskiego, które potwierdza brak zastrzeżeń do wykonywania prac na wysokościach. 

Jaki jest koszt zdobycia uprawnień? 

To, jaki jest koszt wyszkolenia montażysty rusztowań, zależy w dużej mierze od lokalizacji szkolenia oraz ilości uczestników. Cenę szkolenia na montera rusztowań możesz poznać, sprawdzając cennik na naszej stronie lub kontaktując się z nami bezpośrednio. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania. 

Jak długo zdobyte uprawnienia są ważne? 

Uprawnienia montażysty rusztowań są bezterminowe. W przyszłości nie musisz przedłużać ich ważności. 
Dołożymy wszelkich starań, abyś był odpowiednio przygotowany do egzaminu państwowego. Należy pamiętać, że monter rusztowań to stanowisko obejmujące pracę na wysokościach. W czasie szkolenia, do Twojej dyspozycji przygotowane mamy profesjonalnie opracowane materiały oraz nowoczesne maszyny. Postaramy się, abyś wyniósł z naszego szkolenia jak najwięcej! 

kurs montażysty rusztowań

Więcej informacji: