montowanie rusztowaniaW ostatnich kilku latach w branży budowlanej nie było przestojów – nawet podczas pandemii. Dlatego, jeśli lubisz nowe wyzwania, chcesz zdobyć stabilną pracę i liczysz na dobre wynagrodzenie – zapisz się na nasz kurs! Oferujemy szkolenie na montażystę rusztowań budowlano-montażowych metalowych (montaż i demontaż), które zostanie przeprowadzone przez naszą wysoko wykwalifikowaną kadrę, która na pierwszym miejscu stawia indywidualne podejście do każdego kursanta. Ponadto cenimy sobie przyjazną atmosferę. Kładziemy nacisk zarówno na zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne, ponieważ zdajemy sobie sprawę jak pozytywnie może to wpłynąć na efekt końcowy nauczania. Dołożymy wszelkich starań, abyś był odpowiednio przygotowany do egzaminu państwowego oraz na test staw się pewny siebie, a także przekonany o własnych kompetencjach. Należy pamiętać, że monter rusztowań to stanowisko obejmujące pracę na wysokościach. W związku z tym, praca w tym charakterze może być nie lada wyzwaniem dla osób, które nie czują się na nich zbyt komfortowo. W czasie szkolenia, do Twojej dyspozycji przygotowane mamy profesjonalnie opracowane materiały oraz nowoczesne maszyny. Postaramy się, abyś wyniósł z naszego szkolenia jak najwięcej!

W dużych miastach na każdym kroku można zauważyć rusztowania. Wykorzystywane są one także przez ekipy sprzątające np. do mycia i konserwacji okien w biurowcach, przy małych i dużych budowach, przy renowacjach zabytków, a także w związku z budową magazynów, hal czy scen koncertowych. Rusztowania są montowane przez osoby, które posiadają specjalne uprawnienia. Stanowią one podstawowy element w pracach firm remontowych, instalacyjnych i naprawczych. Nie mamy żadnych wątpliwości, że warto jest zostać montażystą, jeśli rozważyć rosnące zapotrzebowanie na tego typu specjalistów i łatwość znalezienia pracy po kursie. Na polskim rynku pracy zauważa się brak wystarczającej ilości fachowców w stosunku do potrzeb w zakresie montażu rusztowań. Natomiast, próbując swoich sił za granicą, m.in. w krajach skandynawskich, możemy liczyć na znacznie bardziej atrakcyjne zarobki oraz lepsze warunki zatrudnienia. W zależności od kwalifikacji pracownika, a także jego doświadczenia średnia wypłata dla montera rusztowań to około 3500 złotych.

Zapisz się na szkolenie!

Jeśli chciałbyś wziąć udział w szkoleniu na montera rusztowań, dużą zaletą byłoby posiadanie wykształcenia zawodowego w budownictwie, lecz nie jest to wymagane. W naszym ośrodku możemy zamienić Cię z kompletnego amatora w świetnego fachowca. Poprawisz swoją pozycję na rynku pracy, a także zdobędziesz pożyteczne umiejętności i niezbędne uprawnienia. Zdarza się, że Urząd Pracy dofinansowuje kursy zawodowe, dlatego warto na bieżąco orientować się, czy istnieje taka możliwość.

Na czym polega praca na tym stanowisku?

Wbrew pozorom obowiązki montażysty rusztowań są dosyć zróżnicowane. Obejmują one montaż i demontaż danej konstrukcji, a także wcześniejsze rozplanowanie jej położenia oraz dbałość o bezpieczną eksploatację. Niepoprawnie połączone rusztowanie może być niezwykle niebezpieczne np. dla przebywającego na nim pracownika, dlatego osoba pracująca na stanowisku montera musi podchodzić do swoich zadań bardzo odpowiedzialnie. Podczas nauki w naszym ośrodku dowiesz się wszystkiego co niezbędne, aby fachowo wykonywać obowiązki montera rusztowań.

Jakie są wymagania kursu?

Podstawowymi wymaganiami do zapisu na kurs są:

  • ukończone 18 lat
  • posiadanie przynajmniej podstawowego wykształcenia
  • uzyskanie aktualnego zaświadczenia lekarskiego, które potwierdza brak zastrzeżeń do wykonywania prac na wysokościach

Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków.

Jaki jest koszt zdobycia uprawnień?

To, jaki jest koszt wyszkolenia montażysty rusztowań, zależy w dużej mierze od lokalizacji. W naszym ośrodku można go ukończyć po bardzo atrakcyjnej cenie. Cenę szkolenia na montera rusztowań możesz poznać, sprawdzając cennik na naszej stronie lub kontaktując się z nami bezpośrednio. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.

montażysta podczas pracy przy składaniu rusztowaniaJak długo zdobyte uprawnienia są ważne?

Uprawnienia montażysty rusztowań zdobędziesz bezterminowo! W przyszłości nie musisz przedłużać ich ważności.

Jak wygląda cały proces?

Kurs zawsze składa się z części teoretycznej oraz praktycznej i odbywa się w specjalistycznych placówkach, które mają za zadanie przygotować kursanta do egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną. Podczas zdawania części teoretycznej egzaminu kursanci muszą wykazać się znajomością zasad BHP, a także umiejętnością sporządzania dokumentacji technicznej oraz wiedzą na temat konstruowania rożnego rodzaju rusztowań. Część praktyczna obejmuje pokaz umiejętności montażu oraz demontażu rusztowania i ocenę stabilności i bezpieczeństwa zmontowanej konstrukcji. Uprawnienia montażysty zostają wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Po zdaniu egzaminu otrzymasz Książeczkę Montera Rusztowań.

Czego można się nauczyć podczas szkolenia?

Na szkoleniu zdobędziesz zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne, obejmujące także obsługę sprzętu.

Tematy poruszane podczas zajęć to:

  • dokumentacja techniczna i BHP podczas montażu i pracy na rusztowaniach
  • budowa i rodzaje rusztowań
  • organizacja placu budowy
  • metody montażu i demontażu
  • dokumentacji dotycząca rusztowań

Montażysta rusztowań to bez wątpienia interesująca ścieżka kariery. Nie jest to zawód wymagający różnych szkoleń, wielu uprawnień czy lat doświadczenia. Wystarczy, że z nami ukończysz kurs i zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje. Zadzwoń już dziś. Gwarantujemy pełną satysfakcję!

Więcej informacji: