W Ośrodku Doskonalenia Kadr ERGON oferujemy Państwu szkolenia pierwsza pomoc w naszej siedzibie w mieście Warszawa oraz wyjazdowo w dowolnie wskazanym miejscu. Prowadzimy kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy na bazie najnowszych przepisów prawa. Tych z Państwa, którzy chcą wybrać kurs pierwszej pomocy, zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Według art. 209 § 1 pkt. 2 Kodeksu pracy wszyscy pracodawcy są zobowiązani do wyznaczenia pracowników, którzy odbędą kurs pierwszej pomocy i do których zadań w zakładzie pracy będzie należała pierwsza pomoc. Na podstawie tych przepisów proponujemy Państwu zrealizowanie szkolenia pierwsza pomoc w naszym Ośrodku, które pomoże Państwu w spełnieniu przedstawionych wymogów prawnych.

Każde zajęcia „Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia i zdrowia” włączają część teoretyczną oraz część praktyczną. Specjalnie dopracowany program nauczania pozwala kursantom na zapoznanie się ze wszystkimi aspektami tematu. Podczas zajęć wykorzystujemy specjalny sprzęt szkoleniowy, w tym nowoczesne manekiny, w tym fantomy, dzięki którym kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy przekazuje kompletne kompetencje uczestnikom. Nad przebiegiem przez cały czas czuwają doświadczeni instruktorzy ratownicy z wieloletnim stażem w zawodzie.

Forma zajęć: wykłady i ćwiczenia praktyczne
Czas trwania zajęć: 5 lekcji po 45 minut
Miejsce zajęć: Warszawa lub inne wskazane przez klienta

Standardowy zakres tematyczny, który obejmują nasze kursy pierwszej pomocy, to między innymi:

 • aspekty prawne
 • zawartość apteczki
 • numery ratunkowe wraz z opisem zasad wzywania karetki pogotowia ratunkowego
 • odpowiednie zabezpieczenie miejsca zdarzenia
 • reguły prowadzenia ewakuacji osób poszkodowanych
 • przedstawienie metody resuscytacji krążeniowo-oddechowej (sprawdzanie podstawowych czynności życiowych poszkodowanego, jego stanu świadomości, zasady wykonania masażu serca, prowadzenia wentylacji usta-usta)
 • przedstawienie metody resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci
 • zasady ustawiania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej
 • zasady związane z opatrywaniem różnych rodzajów urazów – krwawienia, oparzenia, odmrożenia, złamania, urazy jamy brzusznej, głowy, klatki piersiowej, ciała obce w ranie, amputacja urazowa
 • zasady postępowania w następujących przypadkach – ataki padaczki, zatrucia, omdlenia, zawały mięśnia sercowego, zadławienia, porażenia prądem lub piorunem

Nasz kurs pierwszej pomocy obejmuje następujące zajęcia praktyczne:

 • resuscytacja krążeniowo-oddechowa
 • selekcja poszkodowanych i zorganizowanie ewakuacji
 • postępowanie przy wypadkach komunikacyjnych
 • ustalanie pozycji bocznej bezpiecznej
 • zasady postępowania przy podejrzeniu uszkodzenia kręgosłupa
 • postępowanie w przypadku tonięcia, omdlenia, porażenia prądem, zadławienia, ataków padaczki

Prowadzimy kursy pierwszej pomocy jako otwarte – są one dostępne dla każdego zainteresowanego, a także jako zamknięte – dla wyznaczonych grup pracowników lub innych ustalonych grup. W przypadku grup zamkniętych jesteśmy w stanie przygotować kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy indywidualnie dopasowany do potrzeb zleceniodawcy. Prowadzimy kursy w naszej siedzibie znajdującej się w mieście Warszawa, ale również według Państwa życzeń jesteśmy w stanie dojechać na miejsce na terenie województwa mazowieckiego i całej Polski.

Dbamy o to, aby cena naszych zajęć była zawsze dla Państwa przystępna. W przypadku organizacji szkolenia dla większej grupy oferujemy atrakcyjne rabaty. Prosimy o kontakt, a nasi pracownicy przygotują dla Państwa wycenę usługi. Odpowiemy także na wszystkie Państwa pytania związane z zajęciami.

Zajęcia „Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia i zdrowia” przekazują przydatne umiejętności, które warto znać, ponieważ to właśnie dzięki nim można pomóc poszkodowanym osobom, a także ratować życie. Z nami mogą poznać je Państwo kompleksowo w teorii i w praktyce i od specjalistów w swojej dziedzinie.

Zapraszamy na szkolenia do naszego Ośrodka Doskonalenia Kadr ERGON!

Więcej informacji: