Specjalizujemy się w przeprowadzaniu szkoleń operatorów, konserwatorów w dziedzinie maszyn zaliczających się do Urządzeń Transportu Bliskiego. Program szkolenia obejmuje szeroki zakres maszyn podlegających pod UDT, takich jak wszelkie ładowarki, w tym okrętowe i przenośniki taśmowe podwieszone. Fachowo pomożemy Ci w zdobyciu nowych umiejętności i kwalifikacji.

Program szkolenia

Program szkoleniowy jest zgodny z bieżącymi normami, a także zatwierdzony przez Urząd Dozoru Technicznego. Zajęcia są prowadzone w formie teoretycznej i praktycznej pod okiem naszych specjalistów. Kurs konserwatora obejmuje przygotowanie urządzenia elektrycznie i mechanicznie do zdania egzaminu przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego.

Główne zagadnienia realizowane podczas szkolenia:

 • instruktor wykonuje prace naprawcze suwnicywiedza ogólna urządzenia,
 • budowa urządzenia i jego rodzaje,
 • przyczyny i rodzaje usterek,
 • przepisy BHP,
 • dokumentacja techniczna,
 • poznanie zasad eksploatacji i czyszczenia danego urządzenia,
 • obowiązki i uprawnienia,
 • plany konserwacji,
 • prace naprawcze.

Po zakończonym szkoleniu i zdaniu egzaminu państwowego przed komisją powołaną przez UDT z pozytywnym wynikiem kursant otrzymuje legitymację UDT konserwatora danego urządzenia. Uprawnienia są wydawane bezterminowo.

Miejsce przeprowadzanych szkoleń

Nasze kursy są prowadzone w naszym ośrodku szkoleniowym w Warszawie, a także możemy przeprowadzić szkolenie w każdym innym mieście wskazanym przez klienta. Posiadamy mobilną ofertę szkoleniową i nasza kadra szkoleniowców dojedzie pod wskazany adres przez klienta.

Do kogo kierowane jest szkolenie?

Szkolenia są przeznaczone dla osób chcących zdobyć nowe kwalifikacje bądź rozszerzyć swoje obecne umiejętności. Szkolenie szczególnie adresujemy do operatorów, mechaników, elektryków a także zdolnych technicznie osób. Kurs konserwatora to świetna inwestycja w rozwój dla osób chcących podwyższyć swoje zarobki w firmie bądź pragnących otworzyć własną działalność. legitymacja konserwatora UDT

Czym zajmuje się konserwator?

Zawód konserwatora UDT jest niezbędny do prowadzenia dziennika konserwacji danej maszyny podlegającej pod Urząd Dozoru Technicznego. Urządzenie transportu bliskiego takie jak ładowarka teleskopowa czy podest ruchomy, musi przejść przegląd konserwacyjny i zdobyć decyzję od UDT, aby maszyna mogła dalej wykonywać swoją pracę. Pozytywne oświadczenie pozwala na legalne i bezpieczne eksploatowanie maszyny.

Czy warto zrobić kurs konserwatora UDT/UTB?

  Biorąc udział w szkoleniach i kursach, znacznie podwyższamy nasze kwalifikacje i umiejętności, co wiąże się z lepszymi zarobkami w pracy. Zawód konserwatora jest bardzo pożądany na dzisiejszym rynku pracy. Specjalista może wykonywać prace przegląd konserwacyjny ładowarki teleskopowejserwisowe, naprawcze i konserwacyjne. Pracownicy posiadający uprawnienia konserwatorskie są poszukiwani przez pracodawców.

Prowadzimy także szkolenia konserwatorskie na:

 • podesty ruchome stacjonarne, wiszące oraz masztowe,
 • żurawie samojezdne oraz przenośne i przewoźne,
 • suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia,
 • wózki widłowe.

 Warunki przystąpienia do kursu

Według aktualnych przepisów prawnych, aby wziąć udział w szkoleniu na konserwatora UDT z pewnością musisz spełnić poniższe warunki:

 • ukończone 18 lat,
 • brak przeciwskazań lekarskich,
 • wykształcenie minimum podstawowe.

Pytania i odpowiedzi:

Czy w ofercie macie kurs konserwatora na ładowarkę okrętową?

Tak, w swojej ofercie szkoleniowej posiadamy kursy konserwatorów na ładowarki, w tym okrętowe.

Jakie trzeba posiadać wykształcenie, aby podejść do szkolenia na konserwatora UDT?

Według aktualnych przepisów prawnych, aby przystąpić do szkolenia na konserwatora UDT, trzeba posiadać wykształcenie przynajmniej podstawowe.

Jak są przeprowadzane zajęcia podczas szkolenia na konserwatora UDT?

Zajęcia w naszym ośrodku na konserwatora UDT są przeprowadzane w formie teoretycznej, a później praktycznej pod okiem naszych specjalistów.

Czy zawód konserwatora jest pożądany na dzisiejszym rynku pracy?

Tak, zawód konserwatora jest obecnie  bardzo pożądany na dzisiejszym rynku pracy, dlatego  pracodawcy chętnie zatrudniają specjalistów, a nawet wysyłają swoich pracowników na szkolenia.

Więcej informacji: