Uprawnienia na suwnice

Korzystanie z suwnic bez wcześniejszego uzyskania uprawnień jest zabronione i może zakończyć się poważnymi wypadkami zagrażającymi zdrowiu i życiu suwnicowego i osób postronnych.

Uprawnienia na suwnice można otrzymać po zapisaniu się na kurs na suwnice i zaliczeniu egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. UDT wydziela dwie kategorie uprawnień na suwnice.

Kategorie uprawnień UDT na suwnice:

  • II S – suwnice, wciągniki i wciągarki obsługiwane z poziomu roboczego oraz żurawie stacjonarne warsztatowe
  • I S – suwnice, wciągniki i wciągarki obsługiwane z poziomu roboczego lub z kabiny oraz żurawie stacjonarne warsztatowe

Kategoria I S jest wyższa od kategorii II S. Różnią się pomiędzy sobą sposobem obsługi urządzeń – w przypadku kategorii I S możliwa jest obsługa także z kabiny. Osoby, które uzyskały uprawnienia UDT na suwnice, uzyskują także uprawnienia do obsługi wciągników, wciągarek oraz żurawi stacjonarnych warsztatowych.

Uprawnienia UDT na suwnice są bezterminowe. W związku z tym osoba, która otrzymała uprawnienia na suwnice, nie musi ich odnawiać Obowiązują one zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisania się na kurs na suwnice – cena, terminy i lokalizacje są dostępne na naszej stronie internetowej. Od lat organizujemy szkolenia UDT, a także inne szkolenia w tym G1, G2, G3, BHP, PPOŻ. Działamy w mieście Warszawa i innych miastach na terenie Polski. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie dodatkowych pytań.

Więcej informacji:

Operator suwnicy

 

Uprawnienia UDT na suwnice

 

Kurs na Suwnice

Więcej informacji: