Branża spawalnicza stale się rozrasta i wciąż potrzebuje nowych, wyspecjalizowanych pracowników. Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom takich osób. Oferujemy kompleksowe kursy z różnych metod spawania, które kończą się uzyskaniem odpowiednich uprawnień i kwalifikacji. Szkolenia prowadzone są przez fachowców i specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży, a zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne pozwalają kursantom jak najlepiej przygotować się do wykonywanego w przyszłości zawodu. 

W ramach kursu oferujemy: 

 • materiały szkoleniowe, 
 • zajęcia teoretyczne i praktyczne ze specjalistami w tej dziedzinie, 
 • przestrzeń i sprzęt do zajęć praktycznych, 
 • egzamin oraz uprawnienia po jego zaliczeniu (m.in. książka spawacza, certyfikat ukończenia kursu). 

Jednak, co najważniejsze, zyskasz praktyczną zdolność i potrzebne umiejętności do pracy w branży spawalniczej. Zdobędziesz również niezbędną wiedzę na temat konkretnych materiałów i urządzeń, które na co dzień w swojej pracy wykorzystuje spawacz. 

Przykładowe zagadnienia omawiane na kursie: 

spawanie metalowej rury
 • materiały wykorzystywane w spawalnictwie i ich charakterystyka, 
 • metody spawania, 
 • praca spawacza w praktyce, 
 • bezpieczeństwo w pracy spawacza. 

Metody spawania 

Na zajęciach teoretycznych prowadzone są wykłady, na których omawia się różne metody spawania. Są one wykorzystywane w codziennej pracy spawacza. Najpopularniejsze z nich, to spawanie łukowe elektrodami otulonymi, spajanie metali w osłonach gazowych, spawanie łukiem krytym oraz spawanie gazowe. Dzięki poznaniu wszystkich tych metod, kursanci będą w pełni przygotowani i gotowi do tego, żeby podjąć pracę w spawalnictwie. 

Dla kogo jest kurs spawacza? 

Nasz kurs przeznaczony jest dla osób chcących zacząć prace w branży spawalniczej. Chętne osoby powinny mieć ukończone 18 lat, posiadać minimum wykształcenie podstawowe oraz stan zdrowia, który pozwala na pracę na stanowisku spawacza. 

Gdzie możesz znaleźć zatrudnienie? 

Uprawnienia i kwalifikacje zdobyte na kursie, pozwolą na znalezienie zatrudnienia w różnego rodzaju warsztatach, stoczniach czy firmach, które zajmują się spawalnictwem. Tak wyszkolone osoby, mogą być również zatrudnione w budownictwie oraz transporcie. Dzięki temu, że kursy prowadzą fachowcy czynnie pracujący w branży, chętnie podpowiedzą, gdzie najlepiej szukać pracy w zawodzie spawacza. 

Odnowienie uprawnień 

Zdobyte na kursie uprawnienia są przeważnie ważne 2-3 lata. Po tym czasie, konieczne jest ich odnowienie. W tym celu, należy zgłosić się do wybranego ośrodka i ponownie zweryfikować uprawnienia, aby potwierdzić swoje zdobyte umiejętności w pracy spawacza. 

spawacz w odzieży ochronnej

Oferujemy także kursy m.in. na uprawnienia: 

 • zgrzewacza, 
 • operatora wózka widłowego, podestów, suwnic oraz żurawi, 
 • konserwatora sprzętu UDT. 

O nas 

Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w przeprowadzaniu specjalistycznych kursów na uprawnienia. Zatrudniamy profesjonalistów posiadających wykształcenie zawodowe oraz wieloletnie doświadczenie w branży. Zależy nam, aby przeszkolić osoby, które wiążą swoją przyszłość w pracy związanej z branżą spawalniczą oraz szeroko rozumianą branżą techniczną. Dzięki wielu pozytywnym opiniom naszych byłych kursantów, znajdujemy się w czołówce firm prowadzących tego typu szkolenia w Polsce. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do zapoznania się z naszą ofertą kursów.  

Pytania i odpowiedzi

Co muszę zrobić, żeby zdobyć uprawnienia spawalnicze?

Wystarczy, że masz ukończone 18 lat i posiadasz wykształcenie przynajmniej podstawowe. Powinieneś mieć również predyspozycje zdrowotne, które pozwolą Cci na wykonywanie pracy spawacza. 

Jakie metody spawania omawiane są na kursie?

Na kursie omawiane są najpopularniejsze metody spawania, do których zalicza się spawanie łukowe elektrodami otulonymi, spajanie metali w osłonach gazowych, spawanie łukiem krytym oraz spawanie gazowe. 

Chciałbym odnowić swoje uprawnienia spawalnicze. Czy mógłbym to zrobić w państwa firmie?

Tak. Oferujemy zarówno kursy od podstaw jak i odnowienie zdobytych już uprawnień. 

Więcej informacji: