Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON zaprasza na profesjonalny kurs wysokościowy. Nasza oferta skierowana jest do osób, które interesuje praca na wysokości. Uprawnienia uzyskane po pozytywnym zaliczeniu kursu pozwalają na znalezienie zatrudnienia jako alpinista przemysłowy oraz w wielu innych zawodach związanych z pracą na wysokości.Kursy wysokościowe dzielimy na dwa rodzaje – z dostępu linowego oraz z dostępu budowlanego. Są one skierowane zarówno do pracowników firm oferujących usługi alpinistyczne, jak i do osób indywidualnych.

Szkolenia z dostępu linowego

Dostęp linowy obejmuje korzystanie z lin w asekuracji, w dojściu do miejsca pracy, a także na trawersach. Zajęcia te adresowane są do osób chcących wykonywać następujące obowiązki – przycinanie drzew, ścinka drzew, montaż reklam i inne prace montażowe, mycie okien na wysokości, odśnieżanie dachów, malowanie elewacji, obsługa masztów.

Szkolenia z dostępu budowlanego

Dostęp budowlany jest natomiast techniką, która dotyczy pracy na podestach, rusztowaniach, drabinach, gdy konieczne jest wspięcie się po elementach konstrukcji, aby dostać się do stanowiska pracy. Są skierowane do osób pracujących w dziedzinach takich jak dekarstwo, telekomunikacja, budownictwo, elektroenergetyka.

Po zakończeniu kursu uczestnicy przystępują do egzaminu i po jego pozytywnym zaliczeniu otrzymują zaświadczenie potwierdzające uprawnienia wysokościowe. Uprawnienia te ważne są przez okres 3 lat. Po upływie terminu konieczne jest wzięcie udziału w kursie przypominającym.

Program zajęć

Nasz kurs wysokościowy prowadzony jest kompleksowo i obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Dzięki temu uczestnicy mogą uzyskać kompleksowe przygotowanie do prowadzenia prac na wysokości jako alpinista przemysłowy.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Stosujemy nowoczesne i sprawdzone metody nauczania, co przekłada się na wysoką skuteczność nauki oraz bardzo dobrą zdawalność egzaminów wśród naszych kursantów.

Podczas zajęć poruszane są między innymi poniższe tematy:

  • wymogi prawne i BHP pracy na wysokości
  • charakterystyka prac alpinistycznych i związane z nimi zagrożenia
  • dobór, używanie i kontrola sprzętu
  • asekuracja indywidualna i zbiorowa
  • techniki ratownicze
  • BHP przy pracy na wysokości
  • ćwiczenia praktyczne

Zajęcia organizowane są w formie otwartej oraz zamkniętej. W razie dodatkowych pytań związanych z naszymi zajęciami zawsze pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy serdecznie na kurs alpinistyczny w naszym Ośrodku Doskonalenia Kadr ERGON!

Więcej informacji: