Zajmujemy się certyfikacją maszyn zgodnie z przepisami Dyrektywy Narzędziowej 2009/104/WE oraz Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE. W większości przedsiębiorstw prace przeprowadzane są z użyciem maszyn, dlatego tak ważne jest regularne ich sprawdzanie pod kątem poprawnego działania. Dzięki naszym usługom certyfikacji maszyn otrzymują one odpowiednie certyfikaty zgodności z normami UE.

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej prawo zaczęło wymagać oznaczeń CE i Deklaracji Zgodności wytwórcy urządzenia, które są potwierdzeniem zgodności maszyny z dyrektywami UE. Wszystkie maszyny kupowane po 1 maja 2004 roku muszą posiadać te oznaczenia i dokumenty. Maszyny zakupione przed tym terminem podlegają Dyrektywie określającej minimalne wymagania bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Zgodnie z przepisami muszą być one dostosowane do minimalnych wymagań pod kątem BHP.

Nasze usługi włączają między innymi takie prace jak:

  • dostosowanie maszyn do minimalnych wymagań według Dyrektywy Narzędziowej 2009/104/WE
  • wykonanie oceny zgodności maszyny według Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE
  • audyty bezpieczeństwa maszyn, które włączają sprawdzenie zabezpieczeń urządzenia, jego dokumentacji oraz zgodności z normami
  • wystawianie ocen zgodności, które są podstawą do przygotowania Deklaracji Zgodności WE
  • ocena ryzyka maszyn na podstawie normy PN EN ISO 12100

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług certyfikacyjnych. Nasi specjaliści służą zawsze pomocą i odpowiedzą na Państwa pytania – prosimy o skontaktowanie się przez e-mail lub telefonicznie. Zapraszamy!

Więcej informacji: