Operatorzy podestów ruchomych wiszących są zatrudniani w firmach budowlanych, remontowych, montażowychUdział w kursie polecamy wszystkim osobom, które chciałyby zdobyć kwalifikacje w zawodzie poszukiwanym na rynku pracy. Nie wymagamy doświadczenia – tworzymy grupy także dla osób początkujących. Celem szkolenia z obsługi podestów ruchomych wiszących jest jak najlepsze przygotowanie do egzaminu państwowego UDT na uprawnienia zawodowe.

Dzięki programowi zajęć zgodnemu z wymogami egzaminacyjnymi, doświadczeniu naszych instruktorów oraz przystępnemu sposobowi prowadzenia zajęć z naciskiem na praktykę możemy pochwalić się wysoką zdawalnością od wielu lat.

Kurs na podesty ruchome wiszące

Zajęcia odbywają się w formie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy mają okazję zapoznać się z takimi zagadnieniami, jak:

  • Budowa podestu ruchomego wiszącego
  • Przygotowanie operatora, urządzenia, stanowiska do pracy
  • Zasady bezpieczeństwa: wybór miejsca, ocena warunków, bezpieczna eksploatacja
  • Przepisy dozoru technicznego

W przypadku szkoleń na podesty ruchome cena obejmuje także podejście do egzaminu państwowego UDT na uprawnienia. Przebiega on w dwóch częściach: najpierw kandydaci podchodzą do testu, a następnie odbywają rozmowę z egzaminatorem przy urządzeniu, w czasie której sprawdza się umiejętności obsługi.

Uprawnienia na podesty ruchome wiszące

Wydawane przez UDT uprawnienia dla kategorii II P obowiązują przez 10 lat. Są one ważne także w przypadku podestów ruchomych stacjonarnych. Posiadając odpowiednie kwalifikacje zawodowe, można ubiegać się o pracę między innymi w firmach budowlanych, remontowych, zajmujących się specjalistycznym czyszczeniem elewacji czy myciem okien. Uprawnienia UDT do obsługi podestów są przydatne w przypadku pracy przy montażu instalacji zewnętrznych, konserwacjach, przeglądach technicznych. Specjaliści od obsługi tego typu urządzeń pracują także na statkach, okrętach, platformach wiertniczych.

Kurs – podesty ruchome wiszące: dodatkowe informacje

Zajęcia są organizowane regularnie, w kilku lokalizacjach. Aktualne terminy znajdują się na stronie www.platformaedukacji.pl, za pośrednictwem tej strony można również dokonać rejestracji. Miejsce szkoleń na podesty ruchome to Warszawa, Kraków, Katowice. Dla klientów biznesowych chcących przeszkolić swoich pracowników oferujemy również organizację szkoleń w innych miastach.

Podest ruchomy wiszący składa się z platformy roboczej przymocowanej linami do konstrukcji nośnejZajęcia odbywają się w grupach dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Są osoby, które nie mają doświadczenia i zdobywają wiedzę od podstaw i takie, które chcą jedynie uzupełnić informacje przed egzaminem. Czas trwania zajęć jest w związku z tym różny i wynosi około 10-20 godzin. Czas szkolenia może ulec zmianie wg potrzeb klienta może zostać skrócony przypadku posiadania umiejętności praktycznych obsługi i zgodnie ze zleceniem pracodawcy wynieść około 10 gości przypadku osób które nie miał do czynienia z osobą podestów zalecamy aby ten czas został wydłużony do dwóch trzech dni roboczych z egzaminu czyli około 20 h dydaktycznych.

Jaki jest koszt udziału w szkoleniu na podesty ruchome: cena zależy od wielu czynników, dlatego podajemy ją klientom na etapie rejestracji. W przypadku pytań można się z nami kontaktować mailowo oraz telefonicznie.

Więcej informacji: