Zasady pierwszej pomocy

Znajomość zasad pierwszej pomocy przydaje się nie tylko w pracy. Może być zdecydowanie bardziej przydatna w domu, na ulicy czy nawet w sytuacji zagrożenia naszego własnego zdrowia i życia. Pierwsza pomoc to zarówno opatrywanie ran, umiejętność ewakuacji, jak i znajomość zasad resuscytacji.  

Gdzie i jak nauczyć się udzielania pierwszej pomocy?  

Czym jest pierwsza pomoc

Żeby doszlifować swoją wiedzę, czuć się pewnie w sytuacjach zagrożenia, warto wybrać się na nasz kurs pierwszej pomocy. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej, gdzie można poćwiczyć sztuczne oddychanie, resuscytację czy ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.  

Nie zastanawiaj się i koniecznie sprawdź naszą ofertę szkoleniową. 

Pamiętajmy o tym, że nasze umiejętności mogą uratować komuś życie.

Kim jesteśmy? 

Nasza firma od lat zajmuje się prowadzeniem wszelakich szkoleń, nie tylko z zakresu pierwszej pomocy. Cechuje nas przede wszystkim rzetelność, pasja i elastyczność! Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej jest jednym z najczęściej wybieranych kursów w naszej firmie.

Profesjonalne szkolenie  

Oprócz indywidualnych szkoleń, zajmujemy się również profesjonalną obsługą szkoleń dla pracowników! Zajęcia zawierają dużo teorii, ale i praktycznych ćwiczeń, które pomagają opanować trudną sytuację. Krótki zakres tematyczny kursu przedstawiamy w tabeli poniżej. 

Część teoretyczna: Część praktyczna: 
Kwestie prawne w przedstawionej dziedzinie;  Organizacja ewakuacji z selekcją poszkodowanych;  
Informacje o numerach ratunkowych i o prawidłowym powiadamianiu służb ratunkowych;  Ćwiczenie ustawiania poszkodowanego w bezpiecznej pozycji;  
Zasady ewakuacji osób poszkodowanych;  Ćwiczenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na manekinie;  
Postępowanie przy opatrywaniu urazów takich jak: oparzenie, odmrożenie, złamanie, ciała obce w ranach, krwawienie, urazy głowy, klatki piersiowej czy jamy brzusznej;  Pomoc w następujących sytuacjach: wypadkach komunikacyjnych, porażeniach prądem lub piorunem, tonięcia, zadławienia, epilepsja, omdlenia, uszkodzenia kręgosłupa i innych.  
Postępowanie w stanach zagrożenia życia i zdrowia: zatrucie, zadławienie, atak epilepsji, porażenie piorunem lub prądem, omdlenie, zawał serca;  
Sprawdzanie czynności życiowych u osób poszkodowanych;   
Zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo–oddechowej w dorosłych i dzieci – prowadzenie masażu serca i sztucznego oddychania;   

Dokładnie tego możesz się nauczyć biorąc udział w naszym kursie pierwszej pomocy, a nawet wiele więcej! 

Nasze szkolenia wyróżnia elastyczność. Z łatwością dopasujemy program szkolenia do indywidualnych potrzeb zleceniodawcy, oczywiście dorzucając tematy charakterystyczne dla poszczególnych stanowisk w danej firmie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, pozna zagrożenia wynikające ze stanowiska pracy i wszelkie rozwiązania, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.  

Gdzie i jak nauczyć się pierwszej pomocy

Forma szkolenia z pierwszej pomocy może być otwarta lub zamknięta. Forma otwarta jest przeznaczona dla każdego. Wystarczy być zainteresowanym tym tematem i chcieć poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Zaś forma zamknięta jest przeznaczona wyłącznie dla grup zorganizowanych, również tych, które zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę lub instytucję.  

Gdzie można nas znaleźć?  

Kursy z pierwszej pomocy są w naszej stałej ofercie. Na stronie internetowej można znaleźć spis nowych, wolnych terminów na kurs dla poszczególnych miast w zależności od preferencji. Jesteśmy dostępni m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Bielsko–Białej. Posiadamy bogate zaplecze wyposażenia do ćwiczeń praktycznych! Nowoczesne sale, manekiny do resuscytacji i inne akcesoria, dzięki którym kształcenie staje się jeszcze bardziej efektywne. 

Gwarantujemy dojazd w dowolne miejsce w Polsce dla kursu zamkniętego! Cena jest ustalana indywidualnie, a dzień i godzina zajęć zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i wypełnienia formularza zgłoszeniowego.  

masaż serca na manekinie

Zaufaj nam i nie zwlekaj, przeszkolimy Cię w zakresie pierwszej pomocy tak, abyś czuł się bezpiecznie i w gotowości niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdziesz! Po skończeniu naszego kursu już zawsze będziesz gotowy do pomocy.