Wózki widłowe – krótka charakterystyka

Wózki widłowe to pojazdy z charakterystycznymi widłami umieszczonymi z przodu, służą do transportowania ciężkich ładunków, przeważnie na paletach. Poza byciem operatorem wózka widłowego istotnym zawodem jest serwisant tych urządzeń. Osoba, która naprawia i serwisuje wózki widłowe musi być przeszkolona, a następnie zdać egzamin państwowy i uzyskać odpowiednie uprawnienia. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą na konserwację i serwis Ośrodka Szkolenia Operatorów! 

Naprawa i serwis wózków widłowych – informacje

wózek widłowy w magazynie

Serwis i konserwacja wózków widłowych powinna być zawsze bardzo dokładna oraz wykonywana przez specjalistów. Niedokładna, niedbała naprawa może spowodować uszczerbek na zdrowiu, a nawet życiu. . A bezpieczeństwo zarówno operatora wózka widłowego jak i osób przebywających w pobliżu urządzenia, jest najważniejsze. Nasz Ośrodek ERGON oferuje: 

  • przeglądy techniczne maszyn, 
  • remonty całościowe wózków widłowych, 
  • remonty silników, zawieszeń i masztów, 
  • naprawę sterowników, 
  • konserwację skrzyń manualnych, 
  • naprawę instalacji LPG, 
  • wymianę wideł i przedłużek, 
  • wymianę opon. 

Ponadto, jeżeli zaistnieje potrzeba to wymalujemy, polakierujemy i wypiaskujemy wózek widłowy. Nie straszny nam serwis instalacji gazowych, uszczelnianie przekładni czy konserwacja układu hamulcowego. Bez problemu dokonamy analizy spalin i wymienimy baterie w urządzeniach elektrycznych.  

W pracach konserwacyjnych zapewniamy skuteczne rozwiązania, które wykonujemy zawsze z najwyższej klasy narzędziami. Diagnostykę przeprowadzamy zawsze szczegółowo, a w naprawie korzystamy z wysokiej jakości części zamiennych. 

logo ERGON na tle wózka widłowego

Jeżeli będziemy zmuszeni zabrać urządzenie do naszego warsztatu, proszę się nie martwić, na czas serwisu dostaną Państwo maszynę zastępczą. A ponadto zawsze dążymy do tego, aby nasza naprawa trwała jak najkrócej i nie musieli Państwo długo czekać na swoje urządzenie. Jednocześnie wszystko robimy bardzo dokładnie, nie zaniedbując ani szczegółu. Prowadzimy także szczegółową dokumentację wszystkich naszych napraw i nadzorujemy konserwacje. Nasi fachowcy pomogą przygotować wózek widłowy do rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego.  

Wózki widłowe – kilka niezbędnych informacji

Bogata oferta rynkowa powoduje ze firmy mogą bardzo precyzyjnie dobrać wózek widłowy, potrzebny do realizacji określonych zadań. Jedną z kategorii, według której dzielimy wózki, jest rodzaj wykorzystywanego napędu.  

Typ wózka widłowego Charakterystyka 
Wózki widłowe z silnikiem spalinowym Są to wózki, które charakteryzują się niskim zużyciem paliwa, co zarazem obniża koszty eksploatacji wózka. Silnik wysokoprężny działa na wysokich obrotach i sprawdza się w pracy w trudnych warunkach oraz przy transporcie ciężkich ładunków. Jednak poziom zanieczyszczeń tych wózków jest największy, a wysoka emisja CO2 i spalin powoduje, że wózki te użytkuje się wyłącznie na zewnątrz. Nie mogą być użytkowane w halach czy magazynach i innych pomieszczeniach zamkniętych, gdyż stanowiłby duże zagrożenie zarówno dla osób tam pracujących, jak i magazynowanych towarów. Wózki te mają zastosowanie na przykład na placach budowy, składowiskach czy miejscach przeładunkowych. 
Wózki widłowe gazowe Są one również maszynami spalinowymi, jednak zasilane są płynnym gazem. Taki silnik emituje znacznie mniej spalin niż ten benzynowy. Jeżeli wózki te maja bardzo dobrą wentylację tak, aby była ciągła wymiana powietrza, wtedy mogą być użytkowane w pomieszczeniach zamkniętych. 
Wózki widłowe elektryczne Wózki elektryczne są wózkami na prąd. Silnik nie emituje spalin, gdyż zasilany jest energia elektryczną. Są one bardzo ekonomiczne. Użytkowanie wózków nie powoduje prawie w ogóle hałasu, a rozmiary ich są niewielkie. Wózki widłowe elektryczne posiadają mały promień skrętu co znacznie ułatwia manewrowanie w ciasnych przestrzeniach. Można z nich korzystać w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak: magazyny, hale produkcyjne, hurtownie czy sklepy wielkopowierzchniowe.  

Oprócz kryterium według rodzaju wykorzystywanego napędu, jest jeszcze kilka innych podziałów wózków widłowych. Jednym z nich jest budowa urządzenia oraz przeznaczenie. Wyróżniamy tutaj wózki widłowe unoszące i podnośnikowe oraz wysokiego składowania, kompletacji poziomej i pionowej. 

osoba schylająca się przy wózku i coś naprawiająca

Ośrodek ERGON zaprasza

Jeśli zależy Państwu na profesjonalnym i dobrze wykonanym serwisie wózków widłowych, zapraszamy do nas!  Zachęcamy do kontaktu, gdzie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji i z chęcią odpowiemy na nurtujące pytania.  

ERGON prowadzi także najróżniejsze szkolenia na wysokim poziomie. Posiadamy ponad 15 lat doświadczenia, a nasze metody nauczania są nowoczesne i pozwalają na efektywne przekazanie wiedzy. Zapewniamy zawsze przystępne ceny, które zawsze ustalamy z Państwem indywidualnie. Dla większych, zorganizowanych grup zainteresowanych kursami oferujemy rabaty. Główna siedziba naszej firmy to Warszawa. Oferujemy również szkolenia z dojazdem do klienta. 

Nasza szeroka gama szkoleń, które posiada w swojej ofercie ERGON to między innymi kursy dla operatorów podnośników koszowych, wstępne i okresowe szkolenie BHP, szkolenia z pierwszej pomocy, kursy wysokościowe i takie, które nauczą Cię spawania oraz wiele innych.  

Serdecznie zapraszamy do kontaktu! 

Więcej informacji: